Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek

CHARAKTERISTIKA PROJEKTU

      V tomto projektu jde o syntetické spojení hudby, tance a živého zpěvu, jenž je zároveň nosným pilířem celého díla. Jedná se o horor-komiksově-muzikálovou show s podtitulem „PŘÍBĚH MRTVÉHO BREAKAŘE SAMA“, v níž se organicky prolínají prvky klasického baletu přes moderní techniky až po akrobatické a breakové kreace. To vše je postaveno na základě výrazné hudby ( P. HAPKA, V. MAY,J. S. BACH, K. SVOBODA aj.) za doprovodu živého zpěvu. Dále je v projektu hojně využíváno světelné koláže ve spojení s kouřovými efekty, jenž umocňují vizuálními prostředky neopakovatelný a originální svéráz díla.

       Po obsahové stránce pak dílo sleduje epickou linii vycházející z jednoduchého příběhu, kdy se v jakémsi nadčasovém intervalu dostává alkohol konzumující muž před tajemné dveře, vedoucí prostřednictvím tobogánu do temného sklepení. Ve sklepě se nachází stará truhla obsahující mrtvé tělo breakaře Sama, které je v zápětí tímto mužem vzkříšeno, aby mohlo zatančit svůj poslední breakový tanec na tomto světě. Tento tanec je pro jeho duši i jakýmsi vykoupením a posléze se tento tanečník vrací zpět do svého hrobu k věčnému a pokojnému spánku.

       Kromě tohoto ústředního díla, jsou v tomto komponovaném celovečerním pořadu varietního tipu zastoupeny také žánry kabaretního rázu, vystoupení historického šermu, fire-show, pantomimické vystoupení, exotické tanečnice, divadlo jednoho herce a na závěr živý koncert některé ze součastných hudebních skupin.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Dr. Jekyll´s Show